WOJCIECH WIERCIOCH - AFORYZMY
·
Każda
kobieta jest niebezpieczna: piękna bywa często głupia, głupia nieczęsto bywa
mądra, mądra nierzadko bywa mało kobieca.
·
Każda reklama jest dobrą reklamą. Każda antyreklama jest dobrą
reklamą.
·
Każda
skrajność jest błędem – ale błądzić jest rzeczą ludzką (a człowiek to brzmi
dumnie). Bądź ekstremistą, a zbłądzisz pod strzechy.
·
Każda
twórczość jest owocem osobistych przeżyć. Dlatego aforyści podejrzewani są o
posiadanie ograniczonych (na miarę długości sentencji) horyzontów umysłowych.
·
Każda
wielka miłość jest pomyłką. Albo ta, która wydawała się prawdziwą, skończyła
się nieporozumieniem. Albo ta, która zaczęła się jako żart i absurd, skończyła
się...
·
„Każdemu
według jego zdolności”. Czy więc wszystko tym, którzy są zdolni do wszystkiego?
·
Każdy
chce być na świeczniku, ale nie każdy chce się spalać.
·
Każdy chce cudze wady potępiać. Ja jestem inny. Mnie wystarczy,
gdy wychwalam własne zalety.
·
Każdy
jest moralny, ale nasze moralności są często przeciwnych znaków.
·
Każdy
kłopot ma swoją dobrą stronę. Zwłaszcza gdy dotyka kogoś innego – i gdy możemy
definiować pojęcie „dobry”.
·
Każdy
ma prawo do szczęścia – więc dlatego traktuje je jak obowiązek?
·
Każdy
ma swoją cenę, ale niektórzy mają podrabiane metki.
·
Każdy ma swoją cenę... A mimo to ceni się... I ocenia innych...
·
Każdy
ma to, czego nie chce, a to, czego chce, mają inni” – czy to jest zasada
działania tego świata? Chyba tak – z jednym wyjątkiem, którym jest... Rozum.
·
Każdy
mężczyzna powinien całować wiele żab. Pojawienie się królewny nie zależy od
światopoglądu żabki, lecz od stanu konta bankowego (i – oczywiście garnituru...
– genów) zoofila.
·
Każdy może zachwycać się pięknem podróży w obce kraje. Ale tylko
nieliczni zazdroszczą pisarzom zachwycających podróży w głąb siebie, w krainę
wyobraźni.
· Każdy mój aforyzm jest dobry – tylko że, od czasu do czasu pojawia się tak obszerny (wodolejstwo czy szerokie horyzonty?), że w głowie się nie mieści.
· Każdy początek jest łatwy. Dopiero prawdziwy początek rodzi trudności.
·
Kobiety malują sobie paznokcie,
żeby drapać nas subtelniej.
· Kobiety mogłyby być
sympatyczniejsze, gdyby nie chciały być tak sympatyczne.
· Kobiety nie są materialistkami – pieniądze stanowią ich potrzebę duchową.
· Kobiety potrafią tworzyć, gdy nie mogą rodzić. Anioły mogą rodzić, gdy nie potrafią tworzyć.
·
Kobiety są bezgranicznie oddane miłości. Kochają z całych sił – per
fas et nefas.
·
Kobiety są jak samoloty.
Najczęściej pisze się o upadłych.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
NIECH ŻYJE KULTURA I ETYKA SŁOWA!